ELEX WooCommerce Request a Quote - Basic - en to fi translation catalogue (433 entries)

en: WooCommerce plugin must be active for ELEX Request a Quote Plugin to work.
fi: WooCommerce plugin on aktiivinen ELEX pyydä Tarjous Plugin töihin.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Documentation
fi: Asiakirjat

en: Support
fi: Tukea

en: The Premium version of ELEX Request a Quote is already installed and activated. Please deactivate it in order to activate the basic version. If you encounter any issues, kindly contact our
fi: ELEX Request a Quote -sovelluksen Premium-versio on jo asennettu ja aktivoitu. Poista se käytöstä aktivoidaksesi perusversion. Jos kohtaat ongelmia, ota ystävällisesti yhteyttä meihin

en: The WooCommerce version of ELEX Request a Quote is already installed and activated. Please deactivate it in order to activate the basic version. If you encounter any issues, kindly contact our
fi: ELEX Request a Quote -sovelluksen WooCommerce-versio on jo asennettu ja aktivoitu. Poista se käytöstä aktivoidaksesi perusversion. Jos kohtaat ongelmia, ota ystävällisesti yhteyttä meihin

en: for assistance.
fi: apua.

en: Customize Quote List & Form
fi: Muokata Lainaus List & Form

note: %s:  ELEX Request a Quote "Quote List" tab link URL
en: To customize your website's quote request form and quote items listing page, visit  %s section.
fi: Muokata sivustosi tarjouspyyntö lomake ja lainata kohteita listalle sivu, käy osoitteessa %s kohta.

note: %s: ELEX Request a Quote "Settings" tab link
en: To set up request a quote on your site, visit %s section.
fi: Perustaa pyydä tarjous sivustossasi, käy osoitteessa %s kohta.

en: Note: Basic version supports only few features.
fi: Huomautus: Perus-versio tukee vain muutamia ominaisuuksia.

en: Your business is precious! Go Premium to get below features.
fi: Yrityksesi on arvokas! Mene Palkkio saat alla ominaisuuksia.

en:  -  Product-based exclusion for Request a Quote.
fi: - Tuotepohjainen poissulkeminen tarjouspyynnössä.

en:  - User role-based exclusion for Request a Quote.
fi: - Käyttäjärooleihin perustuva poissulkeminen tarjouspyyntöä varten.

en: - Disable Request a Quote option for unregistered users.
fi: - Poista pyydä Tarjous vaihtoehto rekisteröimättömiä käyttäjiä.

en: - Exclude Request a Quote based on the product stocks.
fi: - Sulkea pyydä Tarjous perustuu tuotteen varastot.

en: - Product-based exclusion from the 'Hide Add to Cart and Price' option.
fi: - Tuote-pohjainen ulkopuolelle 'Piilottaa Lisää Ostoskoriin ja Hinta-vaihtoehto.

en: - User role-based exclusion from the 'Hide Add to Cart and Price' option.
fi: - Käyttäjän rooli-pohjainen ulkopuolelle 'Piilottaa Lisää Ostoskoriin ja Hinta-vaihtoehto.

en: - Quote list customization option for an empty quote list page.
fi: - Lainaus list räätälöinnin vaihtoehto tyhjä lainaus luettelosta.

en: - Product table customization option for the quote list page.
fi: - Tuote taulukko räätälöinnin vaihtoehto lainaus luettelosta.

en: - Quote Expiry  feature as per the number of days set by the Admin.
fi: - Lainaus vanhentumistoiminto kohti määrä päivää asettamat Admin.

en: - Accepted Payment Gateway feature to accept the payment method of Shop owner's choice.
fi: - Hyväksyä Maksu Yhdyskäytävä ominaisuus hyväksyä maksun menetelmä Liikkeen omistaja on valinta.

en: - Option to change the "Add to Quote " Button Position Inline with the "Add to Cart" Button.
fi: - Mahdollisuus vaihtaa "Lisää Lainaus" - Painiketta Asennossa Inline kanssa "Lisää Ostoskoriin" - Painiketta.

en: - Quote Button on Cart Page.
fi: - Lainaus-Painiketta Cart Sivulla.

en: - Option to set the Add to Quote Button Behaviour to redirect to Quote List Page.
fi: - Mahdollisuus asettaa Lisää Lainaus-Painiketta Käyttäytymistä ohjata Lainaus Luettelosta.

en: - Predefined Templates for the Emails.
fi: - Valmiita Malleja Sähköposteja.

en: - Send Automatic Reminder emails to the customer as per the number of days set by the admin,when there is no activity from the customer.
fi: - Lähetä Automaattinen Muistutus sähköposteja asiakkaalle kohti määrä päivää asettamat admin,kun ei ole toimintaa asiakkaalta.

en: - Allow Customer to Send Counter Proposal from their My Account Page.
fi: - Salli Asiakkaiden Lähettää vastaehdotuksen niiden Oma Tili-Sivulla.

en: - Allow Customer to download Quote PDF from their My Account Page.
fi: - Anna Asiakkaan lataa PDF-tarjouksen niiden Oma Tili-Sivulla.

en: - Accept the Preferred Price/Percentage from the Customer during Quote Submission.
fi: - Hyväksy Edullinen Hinta/Prosentti Asiakkaalta aikana Quote Jättämisestä.

en: - Attach PDF or image file to Quote Approved/Rejected/Negotiation mails from the Order Page.
fi: - Kiinnitä PDF-tai kuvatiedoston Lainaus Hyväksytty/Hylätty/Neuvottelu sähköpostit Järjestyksessä Sivu.

en: - AutoComplete Quote Form for Registered User.
fi: - Automaattinen täydennys Lainaus Muodossa Rekisteröitynyt Käyttäjä.

en: - Create WordPress User when the Guest User submits the Quote Request.
fi: - Luoda WordPress Käyttäjä, kun Vieras Käyttäjä lähettää tarjouspyyntö.

en: - reCAPTCHA verification for the Quote Submission.
fi: - reCAPTCHA todentaminen tarjouksen Jättämistä.

en: - All Buttons Customization including Color and Label
fi: - Kaikki Painikkeet Räätälöinnin, mukaan lukien Väri ja Etiketti

en: You May Also like
fi: Pidät Ehkä Myös

en: Changes Saved Successfully!
fi: Muutokset Tallennettu Onnistuneesti!

en: Help & Support
fi: Apua & Tukea

en: Quote Requested
fi: Lainaus Pyysi

en: Quote Approved
fi: Lainaus Hyväksytty

en: Quote Rejected
fi: Lainaus Hylätty

en: Quotes List
fi: Lainausmerkit Lista

en: Quote Received
fi: Quote Saanut

en: Request a Quote
fi: Pyydä Tarjous

en: Before raising the ticket, we recommend you to go through our detailed
fi: Ennen kuin nostaa lippu, suosittelemme, että voit käydä läpi meidän yksityiskohtaisen

en: documentation.
fi: asiakirjat.

en: Or
fi: Tai

en: To get in touch with one of our helpdesk representatives, please raise a support ticket on our website.
fi: Saada yhteyttä yksi meidän helpdesk edustajat, nosta tukipyynnön sivustollamme.

en: * Please don`t forget to attach your System Info File with the request for better support.
fi: * Älä unohda liittää Järjestelmään Info-Tiedosto, jossa pyytää tukea paremmin.

en: Raise a ticket
fi: Nostaa lippu

en: To copy the System Info, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
fi: Voit kopioida järjestelmätiedot napsauttamalla alla sitten paina Ctrl + C (PC) tai Cmd + C (Mac).

en: Download System Info
fi: Lataa System Info

en: Can I hide the “Add to Cart” button on the product page?
fi: Voinko piilottaa "Lisää Ostoskoriin" - painiketta tuotteen sivulle?

en: Yes, You can easily hide the ‘Add to Cart’ button on the product page as well as the shop page.
fi: Kyllä, Voit helposti piilottaa "Lisää Koriin" - painiketta tuotteen sivulle sekä kauppa-sivu.

en: Can I hide the price of the products?
fi: Voin piilottaa tuotteiden hinta?

en: Yes, You can hide the price of a particular product.
fi: Kyllä, Voit piilottaa hinta tietyn tuotteen.

en: Can I customize my quote list page?
fi: Voin muokata my lainaus luettelosta sivu?

en: Yes, ELEX Request a Quote plugin allows you to customize & enhance your frontend quote list page.
fi: Kyllä, ELEX pyydä Tarjous plugin avulla voit muokata ja parantaa käyttöliittymää lainaus luettelosta.

en: Does this plugin have the option to customize the Email templates?
fi: Ei tämä plugin on mahdollisuus muokata Email malleja?

en: Yes, this plugin gives you the option to select from the predefined template or customize & create your own email template.
fi: Kyllä, tämä plugin antaa sinulle mahdollisuuden valita ennalta määritetyn mallin tai muokata ja luoda omia email template.

en: Can I restrict guest/ unregistered users from adding products into the Quote List and redirect them to the login or sign up page?
fi: Voinko rajoittaa vieraiden/ rekisteröimättömät käyttäjät voivat lisätä tuotteita Lainaus Luettelosta ja ohjata heitä kirjaudu tai rekisteröidy sivun?

en: Yes, this option is available in the plugin settings. We have a separate option for this where you can enable and redirect the guest/unregistered users to create an account or sign in to request a quote
fi: Kyllä, tämä vaihtoehto on saatavilla plugin asetukset. Meillä on erillinen vaihtoehto tämä on, jossa voit ottaa käyttöön ja ohjata vieras/rekisteröimättömät käyttäjät voivat luoda tilin tai kirjaudu sisään pyydä tarjous

en: View Quote List
fi: Näytä Lainaus Lista

en: Clear List Button Label
fi: Tyhjennä Luettelo-Painiketta Tarra

en: Enter custom label text for 'Clear List' Button
fi: Kirjoita mukautetun tarran teksti 'Tyhjennä Luettelo-Painiketta

en: Send Request Button Label
fi: Lähetä Pyyntö-Painiketta Tarra

en: Enter custom label text for 'Send Request' Button
fi: Kirjoita mukautetun tarran teksti 'Lähetä Pyyntö-Painiketta

en: Update List Button Label
fi: Päivitä Luettelo-Painiketta Etiketti

en: Enter custom label text for 'Update List' Button
fi: Kirjoita mukautetun tarran teksti 'Update List' - Painiketta

en: View Quote List Button Label
fi: Näytä Lainaus Luettelo-Painiketta Tarra

en: Enter custom label text for 'View Quote List' Button
fi: Kirjoita mukautetun tarran teksti 'Näytä Lainaus Lista' - Nappia

en: Button Color
fi: Painike Väri

en: Border
fi: Raja

en: Background
fi: Tausta

en: Text
fi: Teksti

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Button Label
fi: Painiketta Tarra

en: On hover
fi: Hover

en: Select "Quote List" Page
fi: Valitse "Lainaus List" Sivu

en: Select the WooCommerce page where you want to display the quote list.
fi: Valitse WooCommerce sivulle, jossa haluat näyttää lainaus luettelosta.

en: Quote List Page Title
fi: Lainaus Luettelossa Sivun Otsikko

en: Enter the title on the quote list page.
fi: Kirjoita otsikko on lainaus luettelo-sivulla.

en: "Quote List" Page Layout
fi: "Lainaus Lista" Page Layout

en: Product list on the left & form on the right
fi: Tuote vasemmalla olevasta luettelosta & form oikealla

en: Product list on the top & form on the bottom
fi: Tuotteen listan top & form pohjassa

en: Choose What to Show If List is Empty
fi: Valita, Mitä Näyttää, Jos Luettelo on Tyhjä

en: Illustration
fi: Kuva

en: Empty Text
fi: Tyhjä Teksti

en: "Go to Shop Page" button"
fi: "Mene Kauppa Sivu" - painiketta"

en: Quote a Request Form
fi: Lainaus Lomake

en: Contents to Show in Product Table
fi: Sisältö Näyttää Tuote-Taulukko

en: Product Image
fi: Tuotteen Kuva

en: Product Price
fi: Tuotteen Hinta

en: Quantity
fi: Määrä

en: Each Product Subtotal
fi: Jokainen Tuote Välisumma

en: Product SKU
fi: Tuotteen SKU

en: Taxes
fi: Verot

en: Accept Preferred Price from Customer
fi: Hyväksy Edullinen Hinta Asiakkaalta

en: Toggle On to accept the Preferred Price from Customer.
fi: Ota käyttöön, jos haluat hyväksyä ensisijaisen hinnan asiakkaalta.

en: Show "Powered by ELEX Request a Quote"
fi: Näyttää "Powered by ELEX pyydä Tarjous"

en: Turn On or Off if you want to show or hide the ELEXtensions watermark on the quote list page.
fi: Kytke Päälle tai Pois päältä, jos haluat näyttää tai piilottaa ELEXtensions vesileima lainaus luettelosta.

en: Save Changes
fi: Tallenna Muutokset

en: Show "Update List" Button
fi: Näyttää "Update List" - Painiketta

en: Turn On/Off if you want to show/hide update list button on the quote list page.
fi: Päälle/Pois jos haluat näyttää/piilottaa päivitä luettelo-painiketta lainaus luettelosta.

en: Show "Clear List" Button
fi: Näytä "Clear List" - Painiketta

en: Turn On/Off if you want to show/hide the clear list button on the quote list page.
fi: Päälle/Pois jos haluat näyttää/piilottaa tyhjennä luettelo-painiketta lainaus luettelosta.

en: Add more Items Button
fi: Lisää Kohteita-Painiketta

en: Turn On/Off if you want to show/hide add more items button on the quote list page.
fi: Päälle/Pois jos haluat näyttää/piilottaa lisää kohteita-painiketta lainaus luettelosta.

en: Add more Items Button Label
fi: Lisää Kohteita-Painiketta Etiketti

en: Enter the label text for 'Add more items' button on the quote list page.
fi: Kirjoita tarran teksti 'Lisää kohteita-painiketta lainaus luettelosta.

en: Add More Items Button Redirect Page
fi: Lisää Kohteita-Painiketta Uudelleenohjaussivu

en: Select the page where you want the customer to be redirected to upon clicking the add more items button
fi: Valitse sivu, johon haluat asiakas ohjataan, kun klikkaamalla lisää kohteita-painiketta

en: If there is No Activity on Quote by Customer, Send Reminder Email in Every
fi: Jos Ei ole Toimintaa Lainaus Asiakas, Lähettää Muistutuksen Sähköpostitse Jokainen

en: Set the number of days for sending a reminder email to the customer. Leave blank to skip automatic reminders.
fi: Aseta määrä päivää maksumuistutuksen lähettämisestä sähköpostitse asiakkaalle. Jätä tyhjäksi, jos haluat ohittaa automaattisen muistutuksia.

en: Days
fi: Päivää

en: Trials
fi: Tutkimuksissa

en: Allow Customer to Send Counter Proposal
fi: Salli Asiakkaiden Lähettää vastaehdotuksen

en: Turn on if you want to allow customer to send Counter Proposal.
fi: Käynnistä, jos haluat, että asiakas lähettää vastaehdotuksen.

en: Allow Customer to Download PDF
fi: Anna Asiakkaan Lataa PDF

en: Turn on if you want to allow customer to download PDF.
fi: Käynnistä, jos haluat sallia asiakkaan lataa PDF.

en: Updated Successfully.
fi: Päivitetty Onnistuneesti.

en: Deleted Successfully.
fi: Poistettu Onnistuneesti.

en: Saved Successfully
fi: Tallennettu Onnistuneesti

en: Field with same name Already Exist
fi: Kentän sama nimi on Jo Olemassa

en: Enter 2 or more values for the selected input type.
fi: Anna 2 tai enemmän arvoja valitun input type.

en: Notifications Email Address
fi: Ilmoitukset Sähköposti-Osoite

en: Enter the email addresses to receive a notification when the customer places a quote request. By default, the administrator email id is taken to get a notification. Multiple email ids should be separated by commas.
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteesi saada ilmoituksen, kun asiakas asettaa tarjouspyyntö. Oletuksena administrator email id on otettu, jos haluat saada ilmoituksen. Useita sähköpostiosoitteita olisi pilkulla erotettuna.

en: Select Order Statuses To Notify Customers
fi: Valitse Järjestyksessä Statukset Ilmoittaa Asiakkaille

en: Select the order statuses for which customers should receive an email notification.
fi: Valitse tilauksen tilat, joista asiakkaat saavat sähköposti-ilmoituksen.

en: Debug Log
fi: Virheenkorjauslokin

en: Find email, sms and google chat logs here (wp-content\uploads\wc-logs).
fi: Etsi sähköposti -, tekstiviesti-ja google chat lokit täällä (wp-content\kuvat\wc-lokit).

en: Google Chat Notification
fi: Google Chat Ilmoitus

en: Enable to receive Google Chat notification when the customer makes a quote request.
fi: Jotta saada Google Chat ilmoituksen, kun asiakas tekee tarjouksen pyynnöstä.

en: Enter the Google Chat Webhook URL. You can find this URL on your google chat window.
fi: Kirjoita Google Chat Webhook URL-osoite. Voit löytää tämän URL-osoitteen google chat-ikkuna.

en: SMS Notification
fi: TEKSTIVIESTI-Ilmoituksen

note: %s: URL to create Twilio account.
en: Enable to receive SMS notification when the customer makes a quote request. Sign up for a new Twilio account %s.
fi: Jotta saada TEKSTIVIESTI-ilmoituksen, kun asiakas tekee tarjouksen pyynnöstä. Rekisteröidy uusi Twilio tilin, %s.

en: Enter Your Twilio SID
fi: Kirjoita Twilio SID

en: Enter Your Twilio Token
fi: Kirjoita Twilio Token

en: Twilio Mobile Number
fi: Twilio Matkapuhelinnumero

en: Enter the mobile number where you want to get a notification when the customer places a quote request
fi: Kirjoita matkapuhelinnumero, johon haluat saada ilmoituksen, kun asiakas asettaa tarjouspyyntö

en: Notification Mobile Number
fi: Ilmoitus Matkapuhelinnumero

en: Enter Your Twilio mobile Number
fi: Kirjoita Twilio matkapuhelinnumero

en: Hide Price
fi: Piilota Hinta

en: Enabling the Hide Price will automatically enable the Hide Add to Cart button on the Shop page and the Product Page.
fi: Mahdollistaa Piilottaa Hinta automaattisesti, jotta Piilottaa Lisää Ostoskoriin painiketta Kauppa sivu ja Tuotteen Sivulle.

en: Turn on to hide price in the Product page, Shop Page and Quote List Page.
fi: Kytke piilottaa hinta Tuotteen sivulta, Kauppa Sivu ja Tarjous Luettelo-Sivulla.

en: Hide Add to Cart Button on Shop Page
fi: Piilottaa Lisää Ostoskoriin Painiketta Kauppa Sivu

en: Turn on to hide the add to cart button on the shop page.
fi: Kytke piilottaa lisää ostoskoriin painiketta shop sivulla.

en: Hide Add to Cart Button on Product Page
fi: Piilottaa Lisää Ostoskoriin-Painiketta Tuotteen Sivulta

en: Turn on to hide the add to cart button on the product page.
fi: Kytke piilottaa lisää ostoskoriin painiketta tuotesivulla.

en: Include Products
fi: Sisältävät Tuotteet

en: Turn on & Select the Products for which the above settings should not be applied
fi: Kytke päälle ja Valitse Tuotteet, jotka edellä mainitut asetukset pitäisi soveltaa

en: Exclude Products
fi: Sulje Pois Tuotteita

en: Exclude Products By Category
fi: Sulje Pois Tuotteita Luokittain

en: Select the product categories that you want to exclude from the above applied settings
fi: Valitse tuote luokkia, jotka haluat jättää pois edellä soveltaa asetukset

en: Exclude Products By Name
fi: Sulje Pois Tuotteita Nimen

en: Select the product names that you want to exclude from the above applied settings
fi: Valitse tuotteen nimet, jotka haluat jättää pois edellä soveltaa asetukset

en: Exclude Products By Tags
fi: Sulje Pois Tuotteita, Tunnisteet

en: Select the product tags that you want to exclude from the above applied settings
fi: Valitse tuotteen luokka, että haluat jättää pois edellä soveltaa asetukset

en: Role Based Filter
fi: Rooli Perustuu Filter

en: Select the roles for which the above settings should be
                                            applied/not.
fi: Valitse roolit, joista edellä mainitut asetukset olisi sovellettava/ei.

en: Quote Expires in
fi: Lainaus Päättyy

en: Set the number of days after the quote request date for the quote to expire. Leave blank if the quote should not expire.
fi: Aseta määrä päivää sen jälkeen, kun tarjouspyyntö päivämäärä lainaus päättyy. Jätä tyhjäksi, jos lainaus ei vanhene.

en: Accepted Payment Gateways
fi: Hyväksytty Maksu Yhdyskäytäviä

en: Select the store payment methods to display during checkout. Leave blank to show all payment methods.
fi: Valitse myymälä maksutavat näyttää kassalla. Jätä tyhjäksi, jos haluat näyttää kaikki maksutavat.

en: Quote Button on Shop Page
fi: Lainaus-Painiketta Kauppa Sivu

en: Toggle On or Off to display the Add to Quote button on the shop page
fi: Kytkeä Päälle tai Pois päältä näytä Lisää Lainaus-painiketta shop sivulla

en: Quote Button on Product Page
fi: Lainaus-Painiketta Tuotteen Sivulta

en: Toggle On or Off the display of the Add to Quote button on the product page
fi: Kytkeä Päälle tai Pois päältä näytön Lisää Lainaus-painiketta tuotteen sivulta

en: Add to Quote Button Position on Product Page
fi: Lisää Lainaus-Painiketta Asentoon Tuotteen Sivulta

en: Button position may vary depending on the theme.
fi: Painikkeen sijainti voi vaihdella riippuen teema.

en: Inline with Add to Cart
fi: Inline kanssa Lisää Ostoskoriin

en: Below Add to Cart
fi: Alla Lisää Ostoskoriin

en: Quote Button on Cart Page
fi: Lainaus-Painiketta Cart Sivulla

en: Enable or disable the "Add to Quote" button on the Cart page. When enabled, this button will appear on the Cart page. Customers can click the "Add to Quote" button to automatically add the products in their cart to a quote list page.
fi: Ottaa käyttöön tai poistaa "Lisää Lainaus" - painiketta Cart sivulla. Kun käytössä, tämä painike tulee näkyviin Ostoskoriin sivulla. Asiakkaat voivat klikkaa "Lisää Lainaus" - painiketta automaattisesti lisätä tuotteita niiden ostoskoriin lainaus luettelosta.

en: Quote Button Configurations
fi: Lainaus-Painiketta Kokoonpanoissa

en: Open Quote Form
fi: Avoin Tarjouspyyntö

en: Select how you want to show the quote list to your user.
fi: Valitse, kuinka haluat näyttää lainaus lista käyttäjän.

en: In a New Page
fi: Uuden Sivun

en: In a Light Box
fi: Kevyt Laatikko

en: Add to Quote Success Alert Message
fi: Lisää Lainaus Menestys varoitusviestin

en: Enter the alert message to display on successful addition of the product to the quote list.
fi: Enter hälytys viesti näyttää onnistuneen lisäksi tuotteen lainaus luettelosta.

en: Product successfully added to the Quote List
fi: Tuote onnistuneesti lisätty Lainaus Lista

en: Add to Quote Button Behaviour
fi: Lisää Lainaus-Painiketta Käyttäytymistä

en: Select "Redirect to the Quote List Page" to enable automatic redirection to the Quote List Page upon clicking the "Add to Quote" button.
fi: Valitse "Redirect Lainaus Lista-Sivun" ota käyttöön automaattinen uudelleenohjaus Lainaus Luettelosta Sivu, kun klikkaamalla "Lisää Lainaus" - painiketta.

en: Redirect to the Quote List Page
fi: Ohjata Lainaus Luettelosta Sivu

en: Stay on the Shop/Product page
fi: Pysy Shop/Tuote sivu

en: Quote Button Customization
fi: Lainaus-Painiketta Räätälöinnin

en: Quote Button Label
fi: Lainaus-Painiketta Etiketti

en: Enter a custom label text for the request a quote button
fi: Kirjoita mukautetun tarran teksti pyydä tarjous-painiketta

en: Default Button Color
fi: Oletuksena Painike Väri

en: Choose the default color for the buttons.
fi: Valitse oletus väri painikkeita.

en: Filter Products
fi: Filter Tuotteet

en: The quote button will be added to all the products by
                    default. If you want to include
                    or exclude certain products, use the filter options given below.
fi: Lainaus-painiketta lisätään kaikki tuotteet oletuksena. Jos haluat sisällyttää tai jättää pois tiettyjä tuotteita, käytä suodatin vaihtoehtoja alla.

en: Select the products for which request a quote settings should
                                            be applied. Rest of the products will be excluded
                                            automatically.
fi: Valitse tuotteita, joiden pyydä tarjous asetukset olisi sovellettava. Loput tuotteet suljetaan automaattisesti.

en: Include Products By Category
fi: Sisältävät Tuotteet Luokittain

en: Select the products categories for which you want to display the request a quote button
fi: Valitse luokat, jotka haluat näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Include Products By Name
fi: Sisältävät Tuotteet Nimi

en: Select the products names for which you want to display the request a quote button
fi: Valitse tuotteet, nimet, joille haluat näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Include Products By Tags
fi: Sisältää Tuotteiden Tunnisteet

en: Select the products tags for which you want to display the request a quote button
fi: Valitse tuotteet, luokka, josta haluat näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Exclude Product
fi: Sulje Pois Tuotteen

en: Select the products for which request a quote settings should
                                            not be applied.
fi: Valitse tuotteita, joiden pyydä tarjous asetukset pitäisi soveltaa.

en: Select the products categories for which you don't want to display the request a quote button
fi: Valitse tuotteita, luokat, joita et halua näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Select the individual product names for which you don't want to display the request a quote button
fi: Valitse yksittäisen tuotteen nimet, joita et halua näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Select the products tags for which you don't want to display the request a quote button
fi: Valitse tuotteet-tunnisteita, joita et halua näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Select the roles for which request a quote settings should be
                                            applied/not.
fi: Valitse roolit, joiden pyydä tarjous asetuksia pitäisi voida soveltaa/ei.

en: Include Roles
fi: Kuuluvat Tehtävät

en: Select the user roles for which you want to display the request a quote button
fi: Valitse käyttäjä roolit, jotka haluat näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Exclude Roles
fi: Jättää Roolit

en: Select the user roles for which you don't want to display the request a quote button
fi: Valitse käyttäjä roolit, joita et halua näyttää pyydä tarjous-painiketta

en: Disable Quote Request for Unregistered Users
fi: Poistaa tarjouspyyntö Rekisteröimättömille Käyttäjille

en: By enabling this option guest users can be redirected to the
                                            My Account page for registration.
fi: Ottamalla käyttöön tämän vaihtoehdon vieras käyttäjät voidaan ohjata Oma Tili-sivulla rekisteröintiä.

en: Include/Exclude products based on stock
fi: Mukaan/Pois tuotteita, jotka perustuvat varastossa

en: Select an option to determine how you want to display the add to quote button based on the product availablity
fi: Valitse vaihtoehto, joka määrittää, miten haluat näyttää lisää lainaus-painiketta, joka perustuu tuotteen availablity

en: Show Add to Quote Button for all the products
fi: Näytä Lisää Lainaus-Painiketta kaikki tuotteet

en: Hide Add to Quote button for Out of Stock products
fi: Piilota Lisää ostoehdotukseen-painiketta Out of Stock-tuotteita

en: Show Add to Quote button only for Out of Stock
                                            products
fi: Näytä Lisää Lainaus-painiketta vain Varastossa tuotteita

en: Third Party API key
fi: Kolmannen Osapuolen API-avain

en: In case you want to get quote requests/orders via third party plugins, Turn On the below
    					functionality & get the API Key.
fi: Jos haluat saada tarjouspyyntöjä/tilauksia kautta kolmannen osapuolen plugins, Kytke alle toiminnallisuutta ja saada API-Avain.

en: Third Party Usage
fi: Kolmannen Osapuolen Käyttö

en: Turn this ON, to get the API Key.
fi: Tämän PÄÄLLE, saada API-Avain.

en: Rest API Key
fi: Rest API Avain

en: Copy API Key
fi: Kopioi API-Avain

en: Copied Successfully!
fi: Kopioitu Onnistuneesti!

en: Error copying text
fi: Virhe kopioitaessa tekstiä

en: Show Quote List Icon
fi: Näytä Lainaus Lista Kuvake

en: Quote List Color On Hover
fi: Lainaus Luettelosta Väri Hääriä

en: Select the color of the widget when a customer hovers over it.
fi: Valitse väri widget kun asiakas leijuu se.

en: Quote List Icon Type
fi: Lainaus Lista Kuvake Tyyppi

en: You may face compatibility issues with specific themes when Fixed icon type is chosen.
fi: Saatat kohdata yhteensopivuusongelmia, joilla on erityisiä teemoja, kun Kiinteä kuvake tyyppi on valittu.

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Show Button Label Next to Icon
fi: Näytä-Painiketta Etiketti Vieressä Kuvake

en: Please enter the text that you would like to display as a button label.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näyttää kuin painiketta etiketti.

en: Show List Pop Up on Hover
fi: Näytä Lista Pop Up Hääriä

en: Turn it on or off if you want to display or hide the list of products in the quote list by hovering over the quote list widget.
fi: Kytke se päälle tai pois päältä, jos haluat näyttää tai piilottaa luettelon tuotteita lainaus luettelon leijuu lainaus luettelosta widget.

en: You can configure your email and sms/chat template here,
                    Make use of placeholders to
                    fill the fields dynamically.
fi: Voit määrittää sähköposti-ja sms/chat-malli täällä, käyttää paikkamerkkejä täyttää kenttiä dynaamisesti.

en: Please note that placeholders can be applied only to
                    the
                    email and chat/sms body.
fi: Huomaa, että paikkamerkkejä voidaan soveltaa vain sähköposti ja chat/sms kehon.

en: Also note, the @payment_link placeholder can only be
                    applied to
                    the email body sent after the quote is approved. You can also include HTML tags and
                    inline styles in the email body but the same wont be applicable to the chat/sms
                    body.
fi: Huomaa myös, että @payment_link-paikkamerkki voi olla vain
                    sovelletaan
                    sähköpostin tekstiosa, joka lähetetään tarjouksen hyväksymisen jälkeen. Voit myös lisätä HTML-tunnisteita ja
                    tekstin sisäisiä tyylejä sähköpostin rungossa, mutta sama ei päde chattiin/tekstiviestiin
                    kehon.

en: Use Predefined Email Templates
fi: Käytä Ennalta Email Malleja

en: Enable this option to use predefined email templates within the plugin. You can configure the email content below.
fi: Jotta tämä vaihtoehto, jos haluat käyttää ennalta email malleja sisällä plugin. Voit määrittää sähköpostin sisällön alla.

en: Email Template
fi: Sähköpostimalli

en: Preview Template
fi: Esikatselu Malli

en: Rectangle Logo
    											Template
fi: Suorakulmion Logo Malli

en: Non Logo Template
fi: Ei Logo Malli

en: Company Logo
fi: Yrityksen Logo

en: Upload Image
fi: Lataa Kuva

en: upload png or jpeg file
fi: ladata png tai jpeg-tiedosto

en: Terms and Condition
fi: Ehdot ja Kunto

en: Enable this option if you wish to include the terms and conditions in the email template.
fi: Salli tämä vaihtoehto, jos haluat sisällyttää ehtoja sähköpostimalli.

en: Terms and Condition Content
fi: Ehdot ja Kunto-Sisältöä

en: Quote Request Email Template: Sent to the Site Administrator
fi: Tarjouspyyntö Email Template: Lähetetty Sivuston Ylläpitäjä

en: Email Subject
fi: Sähköpostin Aihe

en: Enter the subject for the email sent to the administrator when a quote is received.
fi: Kirjoita sähköpostin aihe lähetetään ylläpitäjälle, kun tarjous on vastaanotettu.

en: Email Heading
fi: Sähköpostin Otsikko

en: Enter the heading for the email sent to the administrator when a quote is received.
fi: Kirjoita otsikko sähköposti lähetetään ylläpitäjälle, kun tarjous on vastaanotettu.

en: Email Body
fi: Sähköposti Elin

en: Enter the body for the email sent to the administrator when a quote is received.
fi: Anna kehon sähköposti lähetetään ylläpitäjälle, kun tarjous on vastaanotettu.

en: Quote Requested Email Template: Sent to the Customer
fi: Lainaus Pyysi sähköpostimalli: Lähetetty Asiakkaalle

en: Enter the subject for the email sent to the customer when a quote is requested.
fi: Kirjoita sähköpostin aihe lähetetään asiakkaalle, kun tarjous on pyydetty.

en: Enter the heading for the email sent to the customer when a quote is requested.
fi: Kirjoita otsikko sähköpostitse lähetetään asiakkaalle, kun tarjous on pyydetty.

en: Enter the body for the email sent to the customer when a quote is requested.
fi: Anna kehon sähköpostitse lähetetään asiakkaalle, kun tarjous on pyydetty.

en: Quote Approved Email Template: Sent to the Customer
fi: Lainaus Hyväksytty sähköpostimalli: Lähetetty Asiakkaalle

en: Enter the subject for the email sent to the customer when a quote is accepted by the administrator.
fi: Kirjoita sähköpostin aihe lähetetään asiakkaalle, kun tarjous on hyväksytty valvoja.

en: Enter the heading for the email sent to the customer after the quote request is accepted by the administrator.
fi: Kirjoita otsikko sähköposti lähetetään asiakkaalle sen jälkeen, kun tarjouspyyntö on hyväksytty valvoja.

en: Enter the body for the email sent to the customer after the quote request is accepted by the administrator.
fi: Anna kehon sähköposti lähetetään asiakkaalle sen jälkeen, kun tarjouspyyntö on hyväksytty valvoja.

en: Quote Rejected Email Template: Sent to the Customer
fi: Lainaus Hylkäsi sähköpostimalli: Lähetetty Asiakkaalle

en: Enter the subject for the email sent to the customer when a quote is rejected by the administrator.
fi: Kirjoita sähköpostin aihe lähetetään asiakkaalle, kun tarjous on hylätty ylläpitäjä.

en: Enter the heading for the email sent to the customer after the quote request is rejected by the administrator.
fi: Kirjoita otsikko sähköposti lähetetään asiakkaalle sen jälkeen, kun tarjouspyyntö on hylännyt ylläpitäjä.

en: Enter the body for the email sent to the customer after the quote request is rejected by the administrator.
fi: Anna kehon sähköposti lähetetään asiakkaalle sen jälkeen, kun tarjouspyyntö on hylännyt ylläpitäjä.

en: Reminder Email Template: Sent to the Customer
fi: Muistutus Sähköposti Malli: Lähetetty Asiakkaalle

en: Enter the subject for the email sent to the customer when there is no action from the customer.
fi: Kirjoita sähköpostin aihe lähetetään asiakkaalle, kun siellä ei ole toimintaa asiakkaalta.

en: Enter the heading for the reminder email sent to the customer.
fi: Kirjoita otsikko muistutus sähköposti lähetetään asiakkaalle.

en: Enter the email body for the reminder email sent to the customer.
fi: Kirjoita sähköpostin elin muistutus sähköposti lähetetään asiakkaalle.

en: Negotiation Email Template: Sent to the Customer
fi: Neuvottelu sähköpostimalli: Lähetetty Asiakkaalle

en: Enter the subject for the negotiation email sent to the customer.
fi: Kirjoita aihe-neuvotteluja varten sähköposti lähetetään asiakkaalle.

en: Enter the heading for the negotiation email sent to the customer.
fi: Kirjoita otsikko neuvottelujen sähköposti lähetetään asiakkaalle.

en: Enter the email body for the negotiation email sent to the customer.
fi: Kirjoita sähköpostin elin neuvottelu sähköposti lähetetään asiakkaalle.

en: Quote Requested SMS / Google Chat Template: Sent to the Site Administrator
fi: Lainaus Pyysi SMS / Google Chatissa Mallin: Lähetetty Sivuston Ylläpitäjä

en: SMS And Google Chat Body
fi: SMS Ja Google Chat Kehon

en: Enter the content for the SMS/google chat notification sent to the administrator on receiving a quote request. you can enter text or fill the fields dynamically using placeholders from the above table. HTML tags are not accepted in this field.
fi: Kirjoita sisältöä SMS/google chat ilmoitus lähetetään ylläpitäjä saavat tarjouspyyntö. voit syöttää tekstiä tai täytä kentät dynaamisesti käyttämällä paikkamerkeillä edellä olevasta taulukosta. HTML-tunnisteita ei hyväksytä tällä alalla.

en: Title
fi: Otsikko

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Core Fields
fi: Core-Kentät

en: Billing First Name
fi: Laskutus Etunimi

en: Billing Last Name
fi: Laskutus Sukunimi

en: Billing Company
fi: Laskutus Yritys

en: Billing Country
fi: Laskutusosoite: Maa

en: Billing Address 1
fi: Laskutusosoite 1

en: Billing Address 2
fi: Laskutusosoite 2

en: Billing City
fi: Laskutusosoite: Kaupunki

en: Billing State
fi: Laskutusosoite: Osavaltio

en: Billing Postcode
fi: Laskutus Postinumero

en: Billing Phone
fi: Laskutus Puhelin

en: Billing Email
fi: Laskutus Sähköpostitse

en: Order Items
fi: Jotta Kohteita

en: Payment Link
fi: Maksu-Linkkiä

en: Customer Note
fi: Asiakas Huomaa

en: Order ID
fi: Jotta ID

en: Custom Fields
fi: Mukautettuja Kenttiä

en: Name and type Can not be empty
fi: Nimi ja tyyppi Voi olla tyhjä

en: Field has been rearranged successfully
fi: Kenttä on muutettu onnistuneesti

en: Enter options for the selcted types
fi: Anna vaihtoehtoja selcted tyypit

en: Atleast one option is required
fi: Ainakin yksi vaihtoehto on pakollinen

en: Already exist
fi: Jo olemassa

en: Field has been added successfully
fi: - Kenttä on lisätty onnistuneesti

en: Quote Request Form
fi: Tarjouspyyntö-Lomake

en: Your request has been submitted.
fi: Pyyntö on toimitettu.

en: Saved Successfully.
fi: Tallennettu Onnistuneesti.

en: No Field Exist
fi: Ei Alalla Ole

en: Field has been edited successfully
fi: Kenttä on muokattu onnistuneesti

en: Quote List Page
fi: Lainaus Luettelosta Sivu

en: Additional Options
fi: Muita Vaihtoehtoja

en: Quote Form
fi: Lainaus Muodossa

en: Quote List
fi: Lainaus Lista

en: Your Quote List is Empty
fi: Quote Luettelo on Tyhjä

en: Add More Items
fi: Lisää Kohteita

en: Your request has been sent successfully
fi: Pyyntösi on lähetetty onnistuneesti

en: Products
fi: Tuotteet

en: Price
fi: Hinta

en: Qty.
fi: Määrä.

en: Subtotal
fi: Yhteensä

en: Fees
fi: Palkkiot

en: Discount
fi: Alennus

en: Tax
fi: Vero

en: Total
fi: Yhteensä

en: Terms & Conditions
fi: Ehdot & Edellytykset

en: FAQs
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: Raise a Ticket
fi: Nostaa Lippu

en: Add to Quote
fi: Lisää Lainaus

en: General Settings
fi: Yleiset Asetukset

en: Hide Add to Cart & Price
fi: Piilottaa Lisää Ostoskoriin ja Hinta

en: Notification Settings
fi: Ilmoituksen Asetukset

en: Template Settings
fi: Mallin Asetuksia

en: Quote List Menu
fi: Lainaus List-Valikosta

en: Button Customization
fi: Button Räätälöinnin

en: First Name
fi: Ensimmäinen Nimi

en: Add your first name.
fi: Lisää etunimesi.

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Add your last name.
fi: Lisää sukunimesi.

en: Email
fi: Sähköposti

en: Add your email.
fi: Lisää sähköpostiosoitteesi.

en: Phone
fi: Puhelin

en: Enter your Phone number
fi: Anna puhelinnumerosi

en: First name
fi: Ensimmäinen nimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Company
fi: Yritys

en: Address line 1
fi: Osoite-rivi 1

en: Address line 2
fi: Osoiterivi 2,

en: City
fi: Kaupunki

en: Postcode / ZIP
fi: Postinumero / ZIP

en: Country / Region
fi: Maa / Alue

en: Select a country / region&hellip;
fi: Valitse maa / alue...

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Billing
fi: Laskutus

en: Shipping
fi: Toimitus

en: General
fi: Yleinen

en: First name should be a string.
fi: Ensimmäinen nimi pitäisi olla merkkijono.

en: Last name should be a string.
fi: Viimeinen nimi pitäisi olla merkkijono.

en: Company name should be a string.
fi: Yrityksen nimi pitäisi olla merkkijono.

en: Email should be in valid format.
fi: Sähköposti pitäisi olla väärässä muodossa.

en: Email should be a int of length 10.
fi: Sähköposti pitäisi olla int pituus 10.

en: Address 1  should be a string.
fi: Osoite 1 pitäisi olla merkkijono.

en: Address 2  should be a string.
fi: Osoite 2 pitäisi olla merkkijono.

en: City name  should be a string.
fi: Kaupungin nimi pitäisi olla merkkijono.

en: state name  should be a string.
fi: valtion nimi pitäisi olla merkkijono.

en: Postcode  should be a string.
fi: Postinumero pitäisi olla merkkijono.

en: Country name should be a string.
fi: Maan nimi pitäisi olla merkkijono.

en: Address array is empty
fi: Osoite joukko on tyhjä

en: Custom Fields array is empty
fi: Custom Kentät joukko on tyhjä

en: User not found
fi: Käyttäjä ei löytynyt

en: Unauthorize Access
fi: Luvattoman Käytön

en: Product Name: Price * Quantity = Subtotal
fi: Tuotteen Nimi: Hinta * Määrä = Yhteensä

en: Total :
fi: Yhteensä :

en: Accept & Pay
fi: Hyväksy Ja Maksa

en: Received a Quote!
fi: Sai Lainata!

en: Issued By: Max Smith
fi: Antanut: Max Smith

en: Issued Date: 02-March-2022
fi: Annettu Päivämäärä: 02-Maaliskuu-2022

en: Expiry Date: 04-March-2022
fi: Toimenpiteiden Voimassaolon Päättymistä Päivämäärä: 04-Maaliskuu-2022

en: Will Miller
fi: On Miller

en: Product Name
fi: Tuotteen Nimi

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt
                            ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos.
fi: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. Osoitteessa vero eos.

en: Powered by ELEX Request a Quote
fi: Powered by ELEX pyydä Tarjous

en: Customer Details
fi: Asiakkaan Tiedot

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt
    						ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos.
fi: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. Osoitteessa vero eos.

en: Form Settings
fi: Lomakkeen Asetukset

en: Show Request a Quote Form
fi: Näytä pyydä Tarjous Lomakkeella

en: Enable this option to create a WordPress user for guest users after they submit the form.
fi: Jotta tämä vaihtoehto, jos haluat luoda WordPress käyttäjä, vieras-käyttäjät, kun he lähetä lomake.

en: Auto Complete Form
fi: Automaattinen Täydennys Lomake

en: Turn this On to autocomplete request quote form with user account details.
fi: Tämän Päälle autocomplete request quote muodossa käyttäjän tilin tiedot.

en: Create WordPress User
fi: Luoda WordPress Käyttäjä

en: Enable reCAPTCHA
fi: Jotta reCAPTCHA

en: To use reCAPTCHA, sign up for an
fi: Jos haluat käyttää reCAPTCHAa, rekisteröidy an

en: API Key Pair
fi: API-avainpari

en: for your site.
fi: sivustosi.

en: Site Key
fi: Sivusto Avain

en: Enter a Valid Site Key
fi: Kirjoita Voimassa oleva Sivusto Avain

en: Enter your Site Key
fi: Kirjoita Sivuston Avain

en: Secret Key
fi: Salainen Avain

en: Enter a valid secret key. Quotes will not be accepted if entered incorrectly.
fi: Kirjoita voimassa oleva salainen avain. Lainaa ei hyväksytä, jos tuli väärin.

en: Enter your Secret key
fi: Kirjoita Salainen avain

en: Form Header Title
fi: Lomakkeen Otsikko-Otsikko

en: Enter the text you want to display as the header/title of the quote form.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän otsikon/otsikko lainaus muodossa.

en: Fill Your Details
fi: Täytä Tietosi

en: Form Submit Actions
fi: Lomake Toimitettava Toimia

en: "Send Request" Button Redirectional URl
fi: "Lähetä Pyyntö" - Painiketta Redirectional URl

en: Please provide the page URL that you wish to redirect to, After clicking the "Send Request" button
fi: Anna sivun URL-osoite, jonka haluat uudelleenohjata, Jälkeen klikkaamalla "Lähetä kysely" - painiketta

en: "Send Request" Success Message
fi: "Lähetä Pyyntö" Menestys Viesti

en: Enter the text that you want to display as a message after the successful submission of the quote request.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän, kun viesti on lähetetty onnistuneesti, tarjouspyyntö.

en: Your request has been sent successfully.
fi: Pyyntösi on lähetetty onnistuneesti.

en: Form Field Settings
fi: Lomakekentän Asetukset

en: Label Name
fi: Otsikon Nimi

en: Field Type
fi: Kentän tyyppi

en: Updated Successfully
fi: Päivitetty Onnistuneesti

en: Update List
fi: Päivitys Lista

en: Product Detail
fi: Tuotteen Yksityiskohta

en: Go to Shop Page
fi: Mene Kauppa Sivu

en: Clear List
fi: Tyhjennä Luettelo

en: items in Quote List
fi: kohteita Lainaus Lista

en: Show Request a Quote
fi: Näytä pyydä Tarjous

en: Turn this Off, if you want to use any third party form to get the quote requests.
fi: Kytke tämä Pois päältä, jos et halua käyttää mitään kolmannen osapuolen muodossa saada tarjouspyyntöjä.

en: Select a type
fi: Valitse tyyppi

en: Image
fi: Kuva

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Number
fi: Numero

en: Tel
fi: Puh

en: Select Connected To
fi: Valitse Kytketty

en: Custom Field
fi: Mukautetun Kentän

en: Enter values and click enter to add more
fi: Kirjoita arvot ja paina enter lisää

en: Click Enter to add more
fi: Klikkaa Enter lisää

en: Send Request
fi: Lähetä Pyyntö

note: Name of the plugin
en: ELEX WooCommerce Request a Quote - Basic
fi: ELEX WooCommerce pyydä Tarjous - Perus

note: Description of the plugin
en: Create Request a Quote option for your WooCommerce products. You can also create and customize request a quote forms to be displayed on the frontend. The plugin will also send automated email notifications for quote submissions, approvals, and rejections.
fi: Luo pyydä Tarjous vaihtoehto WooCommerce tuotteita. Voit myös luoda ja muokata pyydä tarjous lomakkeet näkyvät frontend. Plugin myös lähettää automaattisia sähköposti-ilmoituksia lainaus väittää, hyväksynnät ja hylkäämiset.
